Pripadnik gombr-e viceprvak u pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u boksu

U Zadru je 20 travnja 2013. godine finalnim mečevima završeno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u boksu.

Jedna od najzanimljivijih borbi bila je ona u poluteškoj kategoriji (<81), gdje je glavni favorit Hrvoje Sep koji se s uspjehom natječe i u Svjetskoj boksačkoj seriji (WSB), za suparnika imao Osječanina, pozornika Antu Čepu, pripadnika Gardijske oklopno mehanizirane brigade. Na bodove je pobijedio Sep, jer se na Čepi primjećivao umor od napora tijekom sjajnog polufinala, večeri prije. U poluzavršnici Osječaninu se suprotstavio neugodni Sesvećanin Damir Plantić od kojeg je Čepo poražen u ligaškom natjecanju na državnoj razini. Uzorni vojnik i sportaš, koji je najavio povlačenje s ringa nakon zadarskog prvenstva, dodatno motiviran željom za uzvratom, prikazao je odličan boks, u vrlo teškom meču svladao Plantića na bodove u tri runde, no za više nedostajalo je snage i svježine. Izgubio je od Sepa te se kući vratio sa srebrnom medaljom. Ovim putem mu iskreno čestitamo.

Prvenstvo će se pamtiti kao prvo nacionalno natjecanje na kojem su primjenjivana nova pravila AIBA-e. Uz ostalo, poslije tridesetak godina u amaterskom boksu, natjecatelji nisu nosili zaštitne kacige što je pridonijelo temperamentnijim i atraktivnijim borbama.