Sudionici vježbe "Štit 19" na prijateljskoj utakmici i Križnom putu

U sklopu vojne vježbe "Štiti 19" u nedjelju, 31. ožujka 2019., na igralištu sportskog centra u Banjolama održana je prijateljska utakmica između predstavnika Hrvatske vojske i Općine Medulin.

Nakon dva poluvremena po 25 minuta, utakmica je završena izjednačenim rezultatom 3:3, a sudio je licencirani sudac Damir Jurlina iz Banjola. Nakon utakmice uslijedilo je druženje u organizaciji načelnika Općine Medulin Gorana Buića.

Istog dana sudionici vježbe su zajedno s vjernicima Župe Premantura i Vinkuran sudjelovali na Križnom putu Premantura - Volme u dužini od 2 km. Križni put je krenuo od kamenog križa u Premanturi preko Gornjeg Kamenjaka, a predvodio ga je vojni kapelan don Ivo Topalović i župnik Župe Kanfanar Joel iz Venezule.

Riječ je o aktivnostima koje se već tradicionalno održavaju u suradnji s lokalnom zajednicom u sklopu vojne vježbe Štit te će ovaj tjedan biti postavljen i Taktičko-tehnički zbor opreme i naoružanja Hrvatske vojske otvoren za građanstvo.