U vojarni Hrvatskog vojnog učilišta "Petar Zrinski" u Zagrebu danas je, 3. siječnja 2012., održan prvi širi kolegij ministra obrane Ante Kotromanovića sa čelnicima ustrojbenih cjelina u MORH-u i Glavnom stožeru OSRH. Na kolegiju se govorilo o osnovnim planovima i prioritetima u radu MORH-a i GS OSRH u predstojećem razdoblju.
Tijekom izjave za medije nakon kolegija, ministar Kotromanović predstavio je zamjenicu ministra Višnju Tafru. Govoreći o sastanku, rekao je da je pred Ministarstvom i Glavnim stožerom veliki posao u izradi niza strateških dokumenata, od kojih su prioritetni Strateški pregled obrane i Dugoročni plan razvoja OSRH. Na sastanku je zaključeno da u budućnosti Ministarstvo obrane i GS OSRH moraju biti brži, efikasniji i operativniji. Nadalje, Kotromanović je podsjetio da plan integracije RH u NATO još nije završen i da to mora biti učinjeno do 2014. godine.
Govoreći o budućnosti, ministar je naglasio da OSRH trebaju biti jedna mala i dobro obučena oružana sila, dodavši da je zadovoljan sa dosad učinjenim reformama. Hrvatski vojnici dokazali su se u Domovinskom ratu, a dokazuju se i danas, naročito u međunarodnim mirovnim misijama poput ISAF-a i UNDOF-a. Ta iskustva bit će uporabljena za reforme i podizanje sveukupne slike o OS RH na još višu razinu. "Imamo još puno prostora za napredovanje i smatram da to možemo s ljudima koje imamo", rekao je Kotromanović.
Glede proračunskih sredstava, ministar je zaključio da je zatekao solidno stanje, a pravu sliku on i suradnici imat će negdje početkom veljače. Imajući u vidu opću gospodarsku situaciju, sa proračunskim sredstvima na aktualnoj razini moguće je izvršiti postavljene zadaće.
Što se tiče budućnosti lovačke komponente HRZ-a i PZO-a, ministar smatra da treba, ukoliko je moguće, zadržati aktualne sposobnosti, što prije svega ovisi o sredstvima.
Ministar je, zajedno s načelnikom GS OSRH generalom pukovnikom Lovrićem, govorio i o povratku središta MORH-a i GS OSRH na lokaciju na Krešimirovom trgu. O toj temi ministar i načelnik GS-a i suradnici su dobro razmislili i zaključili da je povratak Kabineta ministra i Kabineta Načelnika GS-a najbolja i najekonomičnija opcija. Većina sastavnica, njih oko 75 posto, je i danas smještena na Krešimirovom trgu, a mnoštvo njih, kao i sustave veza, komunikacije te arhivu nije moguće preseliti u potrebnom vremenu. Novac uložen u uređenje objekata u vojarni „Croatia“ nije bačen, novouređeni objekti će biti korišteni od strane ustrojbenih cjelina smještenih u vojarni.